Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Niezwykły talent Iris Grace. Opowieść o małej dziewczynce i jej wyjątkowej kotce.

- To poruszająca, pełna ciepła i nadziei książka. Pokazuje jak bolesne jest dla rodzica uświadamianie sobie problemów własnego dziecka. Książka pokazuje także jak uporem, uważną obserwacją można wniknąć do świata autyzmu. Dzięki temu Iris nie tylko robi ogromne postępy, ale także ujawniła swój niezwykły talent. Książka potwierdza też fakt, że nie ma jednej jedynej skutecznej metody terapii i że terapia, wszystkie działania musze być dobrane do potrzeb dziecka - Joanna Grochowska, Wiceprezes Fundacji SYNAPSIS.

Od wydawcy:

Iris ma sześć lat i cierpi na autyzm głęboki – przez pierwszych pięć lat niemal nie nawiązywała kontaktów z otoczeniem, rzadko śmiała się i mówiła. Jej matka była w rozpaczy – wszystko wskazywało na to, że dziewczynka nigdy nie opuści świata ciszy.

Cudem, który odmienił życie Iris, był jej odkryty przypadkiem talent malarski. Niezwykłymi obrazami dziecka, porównywanego do Renoira i Moneta, zachwycają się dziś kolekcjonerzy, właściciele największych domów aukcyjnych i krytycy sztuki.

A jednak najważniejszy wyłom w milczącym świecie Iris uczyniła Thula – kotka, z którą dziewczynkę połączyła jedyna w swoim rodzaju więź. Rodzice patrzyli ze zdumieniem, jak Iris „rozmawia” z ufną i cierpliwą Thulą, jak zaczyna śmiać się, wychodzić do ogrodu, otwierać się na innych ludzi, a także – w jej towarzystwie – malować.

Ta niezwykła, bardzo intymna książka, pełna poruszających zdjęć dziewczynki i jej kotki, została napisana przez matkę Iris, Arabellę. To opowieść o wspólnym życiu Iris i Thuli, a także o tym, że za sprawą przyjaźni i sztuki można zburzyć nawet najgrubszy mur.

www.naszaksiegarnia.pl

Okładka książki
Okładka książki
Iris Grace © by Arabella Carter-Johnson
Iris Grace © by Arabella Carter-Johnson
Iris Grace i kot © by Arabella Carter-Johnson
Iris Grace i kot © by Arabella Carter-Johnson
Zin Zin akryl © by Arabella Carter-Johnson
Zin Zin akryl © by Arabella Carter-Johnson

Niezwykły talent Iris Grace. Opowieść o małej dziewczynce i jej wyjątkowej kotce.
Arabella Carter-Johnson
Tytuł oryginalny: Iris Grace. The story of a little girl whose talent unlocked her silent world.
Tłumacz: Magdalena Korobkiewicz
Ilustrator: Alice Tait
Format: 165 x 215 mm
Liczba stron: 320
Oprawa: twarda
Cena: 54,90
www.naszaksiegarnia.pl