Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

dniotwarte

W ramach obchodów Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych w każdej z naszych placówek. Przyjdź i dowiedz się jak wygląda dzień pracy w Fundacji SYNAPSIS.

Prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem, dom treningowy oraz ośrodek informacyjno-prawny. Rocznie opieką obejmuje ponad 650 rodzin: od niemowląt po osoby dorosłe.

 

16.04.2015 w godz. 9:00 – 15:00
Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Fundacji SYNAPSIS
ul. Powsińska 56, Warszawa
www.przedszkolesynapsis.pl

Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Fundacji SYNAPSIS w Warszawie realizuje program dydaktyczno-wychowawczy oraz intensywne działania terapeutyczne. Ich podstawowym celem jest doprowadzenie do takiej poprawy stanu dziecka z autyzmem, aby mogło ono w przyszłości samodzielnie lub z minimalnym wsparciem funkcjonować w szeroko rozumianym środowisku społecznym.

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy na:

  • konsultacje z kadrą terapeutyczną w zakresie edukacji przedszkolnej dziecka z autyzmem;
  • zapoznanie się z codzienną pracą Przedszkola;
  • popołudniowe spotkanie tematyczne dla rodziców.

Zapisy: przedszkole@synapsis.org.pl, tel. 519 602 066 

17.04.2015 w godz. 10:00-15:30
Ośrodek Dom i Praca – Wilcza Góra
ul. Jasna 36A, 05-506 Wilcza Góra (Lesznowola)
www.pracowniasynapsis.pl

Ośrodek Dom i Praca powstał w odpowiedzi na problem wykluczenia dorosłych osób z autyzmem z życia społecznego, braku miejsc pracy i rehabilitacji. Na początku powstała Pracownia Rzeczy Różnych, dając miejsce pracy 24 osobom z autyzmem. Później swoją działalność rozpoczął dom mieszkalny. Naszym celem było stworzenie domu, z którego codziennie można pójść do pracy i wrócić do niego z radością.

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy na:

  • wizytę studyjną w Zakładzie Aktywności Zawodowej, oraz w Domu treningowym (11:00 i 13:00);
  • warsztaty w Zakładzie Aktywności Zawodowej - tworzenie produktów w systemie organizacji pracy osób z Autyzmem, z pomocami zawodowymi (10:20, 12:00, 14:00);
  • konsultacje w ramach diagnozy dorosłych osób z autyzmem (13:00);
  • warsztaty sensoryczne;
  • spotkanie w domu treningowym;

Zapisy: Udział w aktywnościach w ramach Dnia Otwartego nie wymaga wcześniejszych zapisów. Dojazd we własnym zakresie.

 

23.04.2015 w godz. 14:00 – 16:00
Ośrodek Informacyjno – Prawny Fundacji SYNAPSIS
ul. Ondraszka 3, Warszawa
www.synapsis.org.pl

 

W Ośrodku Informacyjno – Prawnym udzielane są bezpłatne porady i informacje m.in. prawne, obywatelskie i socjalne, pedagogiczno - terapeutyczne, psychologiczne a także „rodzice rodzicom" – porady z zakresu zaspokajania potrzeb osób z autyzmem.

 

Zapraszamy na spotkanie dla rodziców dzieci z autyzmem - Wpływ orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego na dalszą edukację dziecka z autyzmem. Po otrzymaniu diagnozy rodzice dziecka powinni starać się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla swojego dziecka. Zalecenia zawarte w orzeczeniu mają wpływ na dalszy tryb nauczania i możliwości wyboru. Prawnik Fundacji SYNAPSIS wyjaśni na co rodzice powinni zwracać uwagę.

 

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby chętne do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenie się mailem na adres: poradnictwo@synapsis.org.pl.

27.04.2015 w godz. 9:00-20:00
Ośrodek dla Dzieci i Osób Dorosłych z Autyzmem Fundacji SYNAPSIS
ul. Ondraszka 3, Warszawa
www.synapsis.org.pl
www.badabada.pl

W odpowiedzi na rosnącą ilość urodzeń dzieci zagrożonych zaburzeniami ze spektrum autyzmu Fundacja SYNAPSIS rozpoczęła w minionym roku realizację Programu "Badabada", którego celem jest zwiększenie w naszym kraju dostępności do usług wczesnego, tj. przed 3 rokiem życia, wykrywania autyzmu. Jednym z pierwszych kroków Programu jest upowszechnienie badań przesiewowych w tym kierunku i umożliwienie wszystkim rodzicom, w każdej miejscowości w Polsce skorzystania z prostego kwestionariusza weryfikującego rozwój ich dzieci oraz - jeśli istnieje taka potrzeba - konsultacji u specjalisty.

W ramach Dnia Otwartego zachęcamy do:

  • zbadania swojego dziecka za pomocą kwestionariusza M-CHAT-R online na stornie: www.badabada.pl/ankieta
  • konsultacji dla rodziców, których wynik badania to 3 do 7 punktów

Konsultacje będą się odbywały w godz. 9:00 – 20:00.

WAŻNE: Konsultacje (weryfikacja badania) może zostać przeprowadzona w rozmowie telefonicznej. W związku z tym zachęcamy do badania i konsultacji rodziców również spoza Warszawy. Zapisy: tel. (22) 825 87 42.