pantwo pawlusowie

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.

alt

Fundacja SYNAPSIS poszukuje asystenta/asystentki osoby z autyzmem do projektu „Wsparcie osób z autyzmem w placówkach”

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę, stwarzającą możliwość poznania świata osoby z autyzmem, tworzenia i podtrzymywania z nią relacji (praca 1 do 1)
  • szkolenia z zakresu zagadnień dotyczących specyfiki autyzmu, potrzeb osób z autyzmem i zakresu wspomagania tej grupy osób w placówkach
  • pracę w największej i jednej z najprężniej działających w Polsce organizacji pozarządowej, zajmującej się problematyką autyzmu
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu

Wymagania:

  • wykształcenie co najmniej średnie (preferowane policealne/licencjackie w przedmiotowym zakresie), do aplikowania zapraszamy również studentów zaocznych i absolwentów
  • dyspozycyjność od poniedziałku do piątku w wymiarze pełnego etatu, z zastrzeżeniem, że niektóre szkolenia mogą odbywać się w weekendy
  • mile widziane doświadczenie w zakresie świadczenia usług opiekuńczych, instruktorskich we współpracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną lub z autyzmem
  • wysokie umiejętności interpersonalne (łatwość nawiązywania kontaktów i integracji z nowym środowiskiem, umiejętność pracy w zespole)
  • umiejętność komunikacji, w tym również z osobami mającymi trudności w kontaktach społecznych
  • otwartość na potrzeby osób z autyzmem
  • mobilność (mile widziane prawo jazdy kat. B)

Opis stanowiska:

Do głównych zadań asystentów należy wspieranie osób z autyzmem (praca 1:1) w procesie włączania ich w zajęcia aktywizacji społeczno-zawodowej, rozwijania ich umiejętności, a także wspomaganie i towarzyszenie osobom z autyzmem w czasie zajęć w placówkach dziennych.

Praca asystenta będzie polegać m.in. na:

  • wspieraniu osoby z autyzmem w codziennych czynnościach osobistych i społecznych,
  • podążaniu za potrzebami osoby z autyzmem, w tym uczeniu jej samodzielnośc
  • pomocy w budowaniu właściwych relacji, w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych i środowiskowych;
  • współpracy z kadrą placówki, rodziną

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy: i.broczkowska@synapsis.org.pl W tytule maila należy wpisać: imię i nazwisko_Asystent. Na aplikacje czekamy do 15.12.2017 r. Prosimy o dodanie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.).”

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Projekt "Wsparcie osób z autyzmem w placówkach finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,