Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

9 marca (środa) 2016 roku o godz. 19.00 w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się XXVIII Aukcja Charytatywna Fundacji SYNAPSIS. To gratka dla kolekcjonerów i doskonała okazja - by wspierając potrzebujących - jednocześnie rozpocząć przygodę ze sztuką. Ceny wywoławcze wszystkich prac to jedynie 100 zł. Aukcja ma charakter otwarty.

- Jest co najmniej kilka powodów, dla których 9 marca warto wziąć udział w licytacji - tłumaczy Wanda Miszułowicz z Fundacji SYNAPSIS, organizatorka aukcji - Po pierwsze biorący udział w naszej aukcji pomagają osobom z autyzmem - całkowity dochód przeznaczamy na terapię naszych podopiecznych. Po drugie - na aukcji oferowane są już od 100 zł dzieła wybitnych twórców, których prace mają wielokrotnie wyższą wartość rynkową.

Partnerem aukcji jest największy portal rynku sztuki Artinfo.pl. - Dobór prac był szczególny, bo i miejsce jest wyjątkowe. Aukcja odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie. W ofercie aukcyjnej znalazło się 88 prac malarskich, graficznych i rysunkowych, także rzeźba i fotografie - mówi Rafał Kamecki, prezes Artinfo.pl.

Na aukcji oferowane są m.in. prace Sylwestra Ambroziaka, Alicji Bielawskiej, Izy Chamczyk, Wojciecha Ćwiertniewicza, Mikołaja Kasprzyka, Marii Kiesner, Beaty Murawskiej, Violi Tycz oraz doskonałe fotografie Krzysztofa Pruszkowskiego, Pawła Pierścińskiego, Tomka Sikory i Pawła Żaka.

Wszystkie przekazane przez artystów prace można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej w dniach 8-9 marca, w godz. 10.00-18.00, przy Kinie MUZ na poziomie -1 Muzeum Narodowego w Warszawie. Już teraz zdjęcia i opisy prac dostępne są w katalogu aukcyjnym on-line na stronie www.artinfo.pl.

W aukcji można uczestniczyć osobiście, telefonicznie lub składając zlecenie z limitem ceny. Ceny wywoławcze wszystkich prac wynoszą 100 zł. Więcej informacji: 601 808 148 lub aukcje@artinfo.pl.

Organizatorem aukcji jest Fundacja SYNAPSIS. Wydarzenie współorganizuje Artinfo.pl. Partnerem aukcji jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Business Centre Club i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, którzy objęli patronatem honorowym XXVIII Aukcję Charytatywną.

Fundacja SYNAPSIS charytatywne aukcje dzieł sztuki organizuje od 1989 roku. Przez wiele lat nasze aukcje gościły na Letnich i Zimowych Galach Business Centre Club. Licytowane tam były m.in. prace Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Franciszka Maśluszczaka, Krzysztofa Pająka, Filipa Gruszczyńskiego, Edwarda Dwurnika czy Izabeli Staręgi. Od 2011 głównym współorganizatorem aukcji jest portal rynku sztuki Artinfo.pl. Na dotychczasowych 27 aukcjach zebrano ponad 900 tys. zł, które w całości przeznaczono na specjalistyczną opiekę nad osobami z autyzmem.

KATALOG AUKCYJNY

Współorganizaor Partner Patroni honorowi  
 artinfo  mnw  asp bcc  prezydent