Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.

Wolontariat w Pracowni Rzeczy Różnych to wyjątkowa okazja aby przekonać się jak wspólnie z osobami z autyzmem tworzymy pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne. Jeżeli możesz pochwalić się umiejętnościami plastycznymi i rękodzielniczymi, lubisz pracę z ludźmi i jesteś otwarty na nowe wyzwania to zapraszamy do naszego zespołu.

Głównym zadaniem wolontariusza będzie wsparcie instruktorów podczas zajęć z dorosłymi osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Zajęcia prowadzone są w jednej z czterech pracowni: drewna, witrażu, ceramiki i papieru. W każdej z nich powstają przedmioty produkowane w ramach krótkich serii lub pojedyncze, unikatowe egzemplarze. Każda pracownia to mała manufaktura starająca się w procesie produkcyjnym wykorzystywać umiejętności każdej zatrudnionej osoby z autyzmem.

Pracownia Rzeczy Różnych (ul. Jasna 36A, Wilcza Góra / gmina Lesznowola) pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00. Wolontariusz będzie mógł skorzystać z zorganizowanego transportu dla wszystkich pracowników. Odjazd autokaru o godz. 7:30 z przystanku pl. Wilsona i godz. 8:30 z przystanku metro Wilanowska. Przyjazd o godz. 16:40 na przystanek metro Wilanowska oraz 17:40 na przystanek pl. Wilsona.

Minimalny czas trwania wolontariatu to dwa tygodnie. Chętnych prosimy o przesłanie CV na adres wolontariat@synapsis.org.pl.

Dowiedz się więcej o działalności Pracowni Rzeczy Różny znajdziesz na www.pracowniasynapsis.pl.

Miejsce: Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, Warszawa
Obowiązkowa obecność podczas szkoleń. Do wykonania zadań biurowych można skorzystać z biura Fundacji (poniedziałek w godz. 8.00 – 16.00 i wtorek w godz. 8.00 – 15.00).

Termin: od 1.08.2015 do 31.12.2015

Główne zadania wolontariusza:
- pomoc w organizacji szkoleń (przygotowanie sali, rozdawanie ankiet, prezentacji)
- rozsyłanie informacji o szkoleniach
- przygotowanie zestawień z list uczestników, ankiet itp. (zestawienia w exelu)

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w godz. 18.00 – 20.00. Wolontariusz powinien być dostępny pół godziny przed i pół godziny po szkoleniu. Najbliższe szkolenie 24.09.2015, następne mniej więcej dwa razy w miesiącu.

Wolontariusz, może brać udział w szkoleniu.

Więcej informacji o projekcie

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie CV oraz formularza wolontariusza Fundacji SYNAPSIS na adres wolontariat@synapsis.org.pl 

Miejsce: Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, Warszawa
Możliwość pracy zdalnej lub skorzystania z biura Fundacji (poniedziałek w godz. 8.00 – 16.00 i wtorek w godz. 8.00 – 15.00)

Termin: od 1.08.2015 do 31.12.2015

Główne zadania wolontariusza:
- kontakt telefoniczny z placówkami w celu zaktualizowania oferty diagnostyczno-terapeutycznej, edukacyjnej placówek z ofertą dla osób z autyzmem
- aktualizacja oferty na podstawie stron internetowych placówek
- aktualizacja informacji na temat przysługujących ulg, zniżek i rabatów dla osób z autyzmem i ich rodzin
- wyszukiwanie nowych placówek terapeutycznych, diagnostycznych, edukacyjnych (specjalnych, integracyjnych i dla osób z autyzmem) oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin.

Więcej informacji o projekciewww.informatory.synapsis.waw.pl .

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie CV oraz formularza wolontariusza Fundacji SYNAPSIS na adres wolontariat@synapsis.org.pl .

Miejsce: Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, Warszawa

Termin: od 1.08.2015 do 29.02.2016

Główne zadania wolontariusza:
- uczestnictwo w zajęciach dla osób z autyzmem przygotowujących do wizyt w bibliotekach
- pomoc podczas wyjść grupy osób z autyzmem do wybranych bibliotek na terenie Warszawy
- przygotowanie notatek ze spotkań w bibliotekach
- tworzenie fotorelacji ze spotkań w bibliotekach
- przygotowanie zestawienia różnorakich ankiet

Więcej o projekcie

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie CV oraz formularza wolontariusza Fundacji SYNAPSIS na adres wolontariat@synapsis.org.pl.

Szukamy wolontariuszy do pomocy podczas turnusów, przygotowujących do samodzielnego mieszkania osoby z autyzmem oraz zespołem Aspergera.

Najbliższe turnusy w Domu Mieszkalnym w Wilczej Górze (ul. Jasna 36A), odbędą się:

  • 6-8.11.2015r.
  • 20-22.11.2015r.
  • 4-6.12.2015r.
  • 5-7.02.2016r.
  • 19-21.02.2016r.

Praca wolontariusza polega na pomocy terapeutom przy wspieraniu osób z zespołem Aspergera i autyzmem w codziennych czynnościach, m.in. przygotowaniu posiłków, organizacji czasu wolnego, jak również wykonywaniu domowych obowiązków.

Szukamy osób pełnoletnich, kreatywnych, łatwo nawiązujących kontakty, oraz posiadających ciekawe pasje, którymi lubią się dzielić.

Wolontariuszom zapewniamy umowę wolontariacką, wyżywienie, nocleg i zaświadczenie z wykonanej pracy.

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie CV oraz formularza wolontariusza Fundacji SYNAPSIS na adres wolontariat@synapsis.org.pl W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć, daty turnusów w którym chciałbyś uczestniczyć.

Turnusy odbywają się w ramach projektu „Wspomagane mieszkania treningowe jako wsparcie dorosłych osób z autyzmem w dążeniu do samodzielności." współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Więcej o projekcie na www.pracowniasynapsis.pl