CSR

Nasza Fundacja rozwija się dzięki zaangażowaniu wielu środowisk, w tym sektora biznesu. Ty i Twoja firma także możecie wspierać realizowane przez nas działania i przyczynić się do poprawy sytuacji osób z autyzmem i ich rodzin.

Współpraca z SYNAPSIS to gwarancja satysfakcji i prawdziwa relacja win-win, w której obie strony mają realny wpływ na zmianę świata na lepsze. Zobacz, jak RAZEM możemy pomagać dzieciom i dorosłym ze spektrum autyzmu lub podziel się nami swoim pomysłem na współpracę.

Zapraszamy Cię do kontaktu. Jesteśmy pewni, że razem wypracujemy model odpowiadający potrzebom obu stron.

Joanna Mrożek
Specjalista ds. wizerunku i komunikacji 
tel. 512 345 161
j.mrozek@synapsis.org.pl

DAROWIZNA FINANSOWA LUB RZECZOWA

Zdjęcie mebli z zabawkami

Fundacja SYNAPSIS to ponad stu dwudziestu pracowników, codziennie realizujących misję pomocy osobom z autyzmem. Jak w każdej dużej firmie, tu również potrzebujemy środków, by móc działać. Twoje pieniądze lub darowizna rzeczowa stają się narzędziem, dzięki któremu możemy efektywniej trafiać do coraz większej liczby zgłaszających się po pomoc. Dzięki Waszemu wsparciu nie musimy stawać przed dylematem komu pomóc.

SPONSORING WYDARZEŃ

Fundacja SYNAPSIS od lat organizuje wydarzenia mające na celu promocję tematyki autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na odmienność i potrzeby osób z autyzmem. Są to m.in. Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki organizowana w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Warszawie czy „Zaświeć się na Niebiesko” – kwietniowa akcja podświetlania najważniejszych budynków w Warszawie, symbolizująca solidarność z osobami z autyzmem. Imprezy te cieszą się rosnącym zainteresowaniem odbiorców i mediów, stając się naszą wizytówką. Twoja Firma może stać się współorganizatorem, partnerem lub sponsorem tych oraz innych wydarzeń. Wierzymy, że Wasze zaangażowanie może wznieść nasze działania na jeszcze wyższy poziom społecznego zaangażowania.

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

Fundację SYNAPSIS, od początku jej istnienia, tworzą najlepsi eksperci w dziedzinie autyzmu. Nasi terapeuci nie tylko prowadzą efektywne i cenione w środowisku działania terapeutyczne, ale również szkolą kolejne pokolenia specjalistów. Spotykając się i pracując na co dzień z osobami z autyzmem, najlepiej znają ich potrzeby i trudności współczesnego świata. Chętnie dzielimy się tą wiedzą z sektorem biznesu. Zależy nam, by coraz więcej firm i instytucji miało odwagę zatrudniać pracowników ze spektrum autyzmu i by w swoich działaniach uwzględniali ich potrzeby.
Jeśli Ty i Twoja firma chcecie otwierać się na kolejnych odbiorców oraz mądrze komunikować się z osobami ze spektrum autyzmu – zaproście nas do siebie.

WOLONTARIAT PRACOWNICZY

Nic tak nie integruje pracowników jak pomaganie innym! Mamy w swej historii wiele przykładów udanej współpracy z małymi i dużymi firmami, których pracownicy z radością angażowali się w pomoc Fundacji. Razem z firmami malowaliśmy nasze budynki, robiliśmy jesienne porządki, organizowaliśmy zajęcia z dziećmi itd. Działamy w trzech lokalizacjach – w głównej siedzibie (tuż przy Polu Mokotowskim), w Centrum Diagnozy i Terapii Małych Dzieci (na Ochocie), a także w Wilczej Górze (pod Piasecznem). Zawsze jest co robić i zawsze chętnie przyjmujemy aktywną pomoc firmowych drużyn. Dla nas to realna pomoc organizacyjna, a dla firmy wyjątkowe działanie team-buildingowe, które pozostaje w pamięci pracowników na całe lata.

ZBIÓRKI PUBLICZNE

Skarbonka ŚwinkaOdtąd wszystkie wydarzenia w Twojej firmie mogą mieć charakter społeczny! Zachęcamy do organizacji zbiórek na rzecz Fundacji SYNAPSIS przy okazji imprez firmowych, spotkań świątecznych i wszelkich działań zespołu HR. Twoi pracownicy mogą zjednoczyć się we wspólnym celu!
Zbiórka to też dobry sposób, by pokazać na zewnątrz, jakie ideały są Wam bliskie. Skarbonka z logotypem SYNAPSIS to dla Twoich klientów znak, że wybierają firmę odpowiedzialną społecznie. W tym działaniu możesz liczyć na naszą pomoc organizacyjną i promocyjną.

WYJĄTKOWE PRODUKTY

miski kolorowe

Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS to Zakład Aktywności Zawodowej działający w ramach Fundacji. Jest to wyjątkowe miejsce pracy 24 dorosłych osób z autyzmem, w którym powstają nietuzinkowe produkty. W pracowniach ceramicznej, papierniczej, stolarskiej i rękodzieła nasi podopieczni tworzą m.in. statuetki, kartki świąteczne i gadżety reklamowe. Projekty przygotowujemy zgodnie z preferencjami klienta. Gotowy produkt to nie tylko pamiątka o unikalnym designie, ale i dowód społecznego zaangażowania firmy.