Odwiedza nas 729 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Zapraszamy na najbliższą XXIX Charytatywną Aukcję Dzieł Sztuki Fundacji SYNAPSIS.

Podobnie jak przed rokiem aukcja odbędzie się gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie. Zapraszamy Państwa w poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku o godz. 19.15.

Tradycja naszych aukcji, a także wyjątkowe miejsce, w którym się odbywa, mobilizuje nas do przygotowania oferty, która będzie atrakcyjna dla wszystkich sympatyków sztuki i kolekcjonerów. Wśród dzieł, które wejdą do katalogu, znajdują się prace uznanych współczesnych artystów, jak i reprezentantów najmłodszego pokolenia. Swoje prace podarowali m.in. Tomek Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Katarzyna Zwolińska, Tomek Mistak, Dariusz Pala, Joanna Półkośnik.

Aukcja ma charakter otwarty. Osobom, które nie będą mogły przybyć osobiście, proponujemy udział w licytacji przez telefon lub za pomocą zlecenia z limitem.
Aukcję poprowadzi Marek Grzybowski.
Więcej informacji: 505 850 501 lub aukcjecharytatywne@artinfo.pl

Ceny wywoławcze wszystkich prac wynoszą 100 zł.
Zapraszamy wszystkich do udziału w aukcji.
Katalog aukcji będzie dostępny już niebawem na stronie www.artinfo.pl

Dariusz Pala
Dariusz Pala
Joanna Półkośnik
Joanna Półkośnik
Katarzyna Zwolińska
Katarzyna Zwolińska
Krzysztof Gierałtowski
Krzysztof Gierałtowski
Tomek Sikora
Tomek Sikora
Marcin Painta
Marcin Painta
Previous Next Play Pause
Dariusz Pala Joanna Półkośnik Katarzyna Zwolińska Krzysztof Gierałtowski Tomek Sikora Marcin Painta
Współorganizaor Partner Patroni honorowi  
 artinfo  mnw  asp bcc 

Podsumowanie działań poradniczych w ramach projektu „Porada – wiedza – wsparcie – działania informacyjne i poradnicze na rzecz osób z autyzmem”

Dzięki wsparciu finansowemu PFRON mogliśmy Państwu udzielać przez cały ubiegły rok porad prawnych, obywatelskich, terapeutycznych oraz „Parent to parent”. Specjalistyczne i bezpłatne poradnictwo realizowane było przez Fundację SYNAPSIS w ramach projektu „Porada – wiedza – wsparcie – działania informacyjne i poradnicze na rzecz osób z autyzmem”.

Naszemu zespołowi poradniczemu udało się udzielić (osobiście, telefonicznie oraz mailowo) 1 996 porad dla 787 osób (osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ich rodzin, opiekunów i otoczeniu). Przygotowaliśmy 70 pism interwencyjnych / odwołań dla naszych klientów.

Fot. www.pixabay.com

Fundacja SYNAPSIS zaprasza dorosłe osoby z zespołem Aspergera z terenu Warszawy do wzięcia udziału w pierwszym projekcje realizowanym w mieszkaniu chronionym-treningowym.

W naszym projekcie dorosłe osoby z zespołem Aspergera będą miały szanse ciekawie spędzić czas z rówieśnikami, nauczyć się gospodarowania czasem i pieniędzmi.

Celem projektu jest nabywanie umiejętności z zakresu samodzielności i kompetencji społecznych przez osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujące osoby z autyzmem. 

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy „Wspieranie osób z Warszawy chorujących psychicznie w mieszkaniu chronionym-treningowym” Mieszkanie chronione-treningowe mieści się w Warszawie na ul. Jagiellońskiej

Wymagania dotyczące uczestników:
- orzeczenie o niepełnosprawności
- dokument potwierdzający diagnozę zespołu Aspergera lub autyzm
- wiek powyżej 18 lat,
- stan zdrowia umożliwiający zamieszkanie poza domem rodzinnym,
- osoba pracująca, ucząca się lub korzystająca z ośrodków dziennego wsparcia.

Ważne informacje:
- na 3 miesięcznym turnusie przebywa 4 uczestników wspomaganych przez terapeutę,
- każdy uczestnik mado swojej dyspozycji oddzielny pokój,
- koszt ponoszony przez jednego uczestnika – 500,00 zł miesięcznie,
- turnusy w mieszkaniu chronionym-treningowym zaczynają się od maja 2017r. i trwają do sierpnia 2018r.,
- rekrutacja na podstawie zgłoszenia i dokumentów (POBIERZ),
- udział w projekcie zatwierdzony zostanie przez komisję kwalifikacyjną,
- zgłoszenie proszę przesłać na adres : mieszkanie@synapsis.org.pl

Lista miejsc jest ograniczona.

Pomóż swojemu dziecku przygotować laurkę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pobierz i wydrukuj PDF z „10 przykazaniami dla dziadków”, pomóż mu narysować lub namalować obrazek w pustym polu u góry strony i podarujcie laurkę dziadkom. POBIERZ >>

Babciu i Dziadku!

Po pierwsze. Mówcie do mnie prostym, niedziecinnym językiem. Mam problemy z rozumieniem mowy, dlatego mówcie do mnie używając prostych i krótkich zdań. Najlepiej mówcie używając tych samych słów i zwrotów „Daj rękę”. „Idziemy na spacer”.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka | Laurka z przykazaniami

List prof. Ewy Pisuli i mgr Joachima Kowalskiego oraz petycja dr Joanny Ławickiej

Dot. Listu otwartego prof. Ewy Pisuli i mgr Joachima Kowalskiego

Szanowni Państwo,

w załączniku [poniżej - przyp. Fundacji SYNAPSIS] przesyłamy list otwarty w odpowiedzi na bulwersujący artykuł Piotra Nowaka, który zamierzamy przesłać redakcji Rzeczpospolitej. Prezentowane przez nas (prof. Ewa Pisula i mgr Joachim Kowalski) stanowisko znajdą Państwo w załączniku do tej wiadomości. Link do artykułu, który wywołał nasze oburzenie: http://www.rp.pl/Plus-Minus/301059956-Czy-ludzie-niezrownowazeni-psychicznie-powinni-byc-przyjmowani-na-uczelnie-wyzsze.html

Czytaj więcej: Interwencje | List i petycja dot. artykułu "Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być...

Komentarz Joanny Burgiełł z Fundacji SYNAPSIS do artykułu „Lekcje z wariatem. Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe”

Artykuł prof. Piotra Nowaka, pt. „Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe” z pewnością budzi w czytelnikach wiele emocji i stymuluje do gorącej dyskusji. Jedni poczują się urażeni, u innych wzbudzi on złość, a jeszcze ktoś inny być może zgodzi się i przyklaśnie. Niezależnie jednak od wzbudzonych emocji warto przyjrzeć się obiektywnej i merytorycznej wartości użytych sformułowań i argumentów.

Czytaj więcej: Komentarz | Lekcje z wariatem / Rzeczpospolita

- Budujmy świadomość społeczną w nadziei na zmiany – O potrzebie zmian w systemach edukacji i opieki nad osobami z autystycznym spektrum mówi Michał Wroniszewski - psychiatra, społecznik, prezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

Paulina Pająk: Jakie sukcesy Fundacji SYNAPSIS uważa Pan za najważniejsze?
Michał Wroniszewski: Działamy na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim udało nam się nagłośnić problem autyzmu – mówimy o potrzebach osób autystycznych i ich wykluczeniu. W ten sposób buduje się świadomość społeczną, która umożliwia kluczowe zmiany – w oświacie, terapii, rehabilitacji i pomocy społecznej. To oczywiście także zasługa innych organizacji działających na rzecz osób z autyzmem.

Czytaj więcej: Wywiad | Budujmy świadomość społeczną w nadziei na zmiany! - wywiad z Michałem Wroniszewskim w...

Ograniczenie poradnictwa z powodu braku finansowania

Poradnictwo zostaje ograniczone od 2 stycznia 2017 roku. Z przykrością informujemy, że oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu współfinansowanego ze środków PFRON, w którym uwzględnione zostały działania poradnicze. Poradnictwo w szerszym zakresie zostanie wznowione od dnia 1 kwietnia 2017 roku, jeśli Fundacja otrzyma finansowanie na ten cel.

Jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom osób z autyzmem i ich rodzin z własnych środków uruchomiliśmy poradnictwo prawne wyłącznie telefoniczne.

Dyżur telefoniczny w każdy czwartek, w godzinach 9:00- 11:00, pod numerem 22 825 86 33 wew. 107 prowadzi Beata Szynkaruk.

Knight Frank wspiera terapię rodzeństw

Od trzech lat nasi Przyjaciele z Knight Frank pomagają nam udowadniać, że szczęśliwe zakończenia to nie tylko bajki - pieniądze na zakup świątecznych podarunków przeznaczają na pomoc osobom z autyzmem.

Czytaj więcej: Pomagają nam | Knight Frank wspiera terapię rodzeństw

Fotorelacja Patrycji Mic z Konferencji Szkoleniowej "Drogi i mosty"

Coroczna Konferencja Szkoleniowa Fundacji SYNAPSIS pt. "DROGI I MOSTY. Najlepsze strategie uczenia umiejętności społecznych osób z ASD" zgromadziła ponad 550 osób z całej Polski. Konferencja odbyła się w dniach 25-26 listopada 2016 roku w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury 61 w Warszawie.

Czytaj więcej: Fotorelacja | "Drogi i mosty", Konferencja Fundacji SYNAPSIS