Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym zostaliśmy zmuszeni do wstrzymania zapisów na konferencję szkoleniową „Fascynujące umysły – niezwykłe spotkania z osobami ze spektrum autyzmu”.
Po kilkuletnich staraniach, bezpośrednich rozmowach z Temple Grandin i podpisaniu przez nią z Fundacją SYNAPSIS umowy na wystąpienie podczas konferencji we wrześniu tego roku, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od jej asystentki e-mail z informacją, że nie weźmie ona jednak w niej udziału. Powodem jest podpisanie przez nią umowy na wyłączność z inną polską organizacją. O fakcie tym nie byliśmy wcześniej poinformowani ani przez samą Temple, ani przez jej asystentkę.
Przez ponad 30 lat naszej działalności zorganizowaliśmy wiele konferencji i nigdy nie zawieraliśmy z naszymi prelegentami umów na wyłączność. Cieszyło nas, że zapraszani przez nas eksperci biorą udział w innych wydarzeniach, dzięki czemu ich wiedza i doświadczenie są dostępne szerszemu gronu odbiorców. W naszej ocenie stosowanie praktyk umów na wyłączność znacząco ogranicza, a czasem także uniemożliwia dostęp do spotkań z wybitnymi osobistościami w obszarze spektrum autyzmu ludziom, dla których ta problematyka i tematy z nią związane są niezwykle istotne – samym osobom w spektrum, ich rodzinom, innym specjalistom.
Jednocześnie chcemy zapewnić, że pracujemy intensywnie nad ułożeniem programu konferencji z udziałem innych, światowej klasy ekspertów. Zależy nam, żeby nowy program był gwarancją rzetelnej, merytorycznej wiedzy w obszarze spektrum autyzmu. Szczegóły podamy wkrótce.
Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, która nie wynikła z naszej winy.