Wiemy, że pandemia koronawirusa spowodowała duże zmiany w codziennym życiu nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że osoby z ASD – dzieci, młodzież, dorośli – mają aktualnie bardzo ograniczony dostęp do edukacji, terapii, że ich codzienny porządek dnia został całkowicie zmieniony, co zwiększa poziom ich stresu, może prowadzić do różnych trudnych sytuacji, a nawet utraty umiejętności. Wiemy też, że zarówno same osoby z ASD, jak i ich rodzice, opiekunowie mogą mieć wiele pytań, wątpliwości co robić, jak radzić sobie w zaistniałej sytuacji.

Z tą myślą Fundacja SYNAPSIS proponuje możliwość skorzystania z konsultacji/porad w formie telefonicznej lub video rozmów. Konsultacje prowadzą psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, prawnicy Fundacji. Istnieje także możliwość skorzystania w tej formie z konsultacji lekarzy psychiatrów.

Nastoletnie lub dorosłe osoby z ASD będą mogły porozmawiać o tym, jak się odnaleźć w nowej sytuacji, gdy:

  • zmienia się codzienny rozkład zajęć,
  • nie można wychodzić z domu,
  • należy uczyć się lub pracować w domu,
  • nie można spotykać się ze znajomymi i rodziną,
  • odczuwa się niepokój o zdrowie swoje i bliskich.

Możliwość skorzystania z konsultacji istnieje wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu 22 825 87 42. Pod tym numerem uzyskają Państwo także wszelkie informacje o warunkach, na jakich prowadzone są konsultacje.

Zachęcamy do kontaktu!