Od 12 lutego 2022 r. widzowie Teatru Lalek Guliwer będą mogli zobaczyć na deskach dużej sceny premierowy spektakl „Królestwa” w reżyserii Justyny Sobczyk we współpracy z Izą Chlewińską, który powstaje w koprodukcji z Teatrem 21. Przedstawienie powstaje na podstawie tekstów Marty Stańczyk, aktorki w spektrum autyzmu związanej z Teatrem 21 i jest jednocześnie pierwszym w historii Guliwera spektaklem, stworzonym dla osób o różnych wrażliwościach sensorycznych, w tym dla osób w spektrum autyzmu.

Przedstawienie powstało na podstawie historii wymyślonych i zilustrowanych przez Martę Stańczyk podczas pierwszej fali pandemii. Materiały te stały się dla twórców spektaklu inspiracją do spojrzenia na świat każdej istoty jak na osobne królestwo. Fabuła jest pretekstem do uważnej obserwacji naszej planety, dostrzegania potrzeb i różnorodności jej mieszkańców. Realizacja spektaklu w Teatrze Guliwer odbywa się z aktywnym udziałem autorki Marty Stańczyk, która w spektaklu kreuje postać Eustachii, królowej planety Wenus.

Przedstawienie będzie dostosowane do potrzeb osób o różnych wrażliwościach, w tym ze spectrum autyzmu. Podczas wizyty w teatrze widzowie będą mogli skorzystać z pokoju rozładowania napięcia i wyregulowania emocji. Natomiast przed przedstawieniem – skorzystać z „Przewodnika po spektaklu”, który pozwoli przygotować się do samej wizyty i dowiedzieć więcej o spektaklu.

Spektakl „Królestwa” jest koprodukcją Teatru Guliwer i Teatru 21.

Partnerem spektaklu jest Fundacja SYNAPSIS.

Więcej informacji i bilety dostępne są na www.teatrguliwer.pl.