15 lutego 2023 roku rusza rozliczenie PIT za 2022 rok. Olga Bołądź, Ambasadorka Fundacji SYNAPSIS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1,5% podatku dla dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu.

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Z roku na rok znacząco wzrasta liczba osób z diagnozą spektrum autyzmu. Niestety, oczekiwanie na bezpłatną terapię trwa wiele miesięcy, nawet ponad rok! A im wcześniej rozpoczęta terapia, tym większa szansa na samodzielność i niezależność w dorosłym życiu.

„Twoje 1,5% to nadzieja na terapię dla dzieci z autyzmem i szansa na bezpłatną diagnozę dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji” – przekonuje Olga Bołądź.

Fundacja SYNAPSIS

KRS 0000 045 919

Komu pomagamy?

W samym 2022 roku z różnych form pomocy w naszej Fundacji skorzystało 836 dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu. Zrealizowaliśmy blisko 10 tys. spotkań terapeutycznych, a aż 270 dzieci było pod naszą stałą opieką.

Jednym z nich jest 5-letni Ilyas, którego widzisz na zdjęciu poniżej. W ciągu dwóch lat od rozpoczęcia terapii w Przedszkolu SYNAPSIS nauczył się posługiwać książką komunikacyjną, a teraz mówi i jest radosnym, pełnym energii dzieckiem.

„Ilyas otrzymał terapię na czas, ale potrzebujących dzieci jest więcej. Dlatego z całego serca liczę, że wybierzesz Fundację SYNAPSIS i przekażesz Twoje 1,5% podatku w 2023 roku na rzecz naszych podopiecznych” – apeluje Olga Bołądź.

Jak możesz pomóc?

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisz numer KRS Fundacji SYNAPSIS 0000 045 919. Pamiętaj o zaznaczeniu obok pola WYRAŻAM ZGODĘ, abyśmy mogli się z Tobą kontaktować, podziękować za Twój piękny gest i w przyszłości poinformować Cię, na co przeznaczamy Twoje 1,5% podatku!

Instrukcja wypełnienia wniosku o przekazanie 1,5% dla Fundacji SYNAPSIS na przykładzie PIT-37:

W imieniu podopiecznych, pracowników i Ambasadorki Fundacji SYNAPSIS – Olgi Bołądź – DZIĘKUJEMY!

Więcej informacji i darmowy program do rozliczeń znajdziesz na stronie 1procent.synapsis.org.pl.