Szanowni Państwo,

szczególna sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływa na życie każdego z nas. Dla osób z ASD i ich rodzin może być ona bardzo trudna, m.in. ze względu na wysoki poziom nieprzewidywalności zdarzeń, wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu i poczucie zagrożenia. Istotne jest zebranie informacji, które mogłyby dostarczyć wiedzy niezbędnej do opracowania sposobów wsparcia w tych nietypowych okolicznościach.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w badaniu dotyczącym Państwa sytuacji, odczuć i przemyśleń związanych z pandemią koronawirusa. Opracowane zostały dwie wersje ankiety.

Jedna przeznaczona jest dla rodziców dzieci z ASD w dowolnym wieku – pytania dotyczą dziecka (wersja opracowana przez badaczy z UMK we współpracy z UW): rodzice_dzieci_z_ASD_covid_19

Druga ankieta przeznaczona jest dla dorosłych z ASD (opracowana przez zespół z UW): dorośli z ASD_covid_19

W przypadku trudności z otworzeniem ankiety, należy wcisnąć lewy klawisz Ctrl i kliknąć przyciskiem myszy na link.

Oba badania są anonimowe. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje ok. 20 minut. Planujemy zbieranie informacji do 31 maja 2020 lub dłużej, ale wcześniej będziemy analizować dane cząstkowe i opracowywać informacje na ich temat. Na zakończenie badania opracowany zostanie raport z uzyskanymi danymi.

Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy Państwu dużo zdrowia.

prof. Ewa Pisula z Zespołem