Fundacja SYNAPSIS, organizator konferencji szkoleniowej „DROGA DO SUKCESU. Edukacja włączająca i efektywna terapia dzieci w spektrum autyzmu”, informuje o zmianie formuły wydarzenia ze stacjonarnej na online. Termin konferencji pozostaje ten sam (27 maja 2023).

Towarzyszące konferencji warsztaty odbędą się stacjonarnie w siedzibie Fundacji 28 maja br.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pokazał nam, że coraz więcej przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych jest zaangażowanych w uświadamianie swoich lokalnych społeczności w temacie autyzmu.

Zależy nam, aby tak było na co dzień, nie tylko od święta. Aby dzieci i nastolatkowie w spektrum autyzmu mogli korzystać z edukacji szkolnej dopasowanej do ich potrzeb i możliwości, z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Aby edukacja włączająca stała się normą w polskiej oświacie. Aby każda odmienność była traktowana z szacunkiem, a uczniowie w spektrum (tak jak ich rówieśnicy) czuli się dobrze i bezpiecznie w szkolnej społeczności. W praktyce bywa jednak różnie …

Dlatego tak ważne jest szerokie mówienie o edukacji włączającej, o jej założeniach i praktycznych rozwiązaniach. Aby ten temat był dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób (nauczycieli, psychologów, pedagogów, ale także rodziców), postanowiliśmy zmienić formułę naszej konferencji. Mamy nadzieję, że łatwiejszy dostęp, ale także niższa opłata pozwolą na udział w konferencji przedstawicielom wszystkich placówek, zainteresowanych tematem.

Bez wychodzenia z domu, gabinetu czy klasy – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!