W dniach 24 – 26 września 2010 w Warszawie odbędzie się Konferencja „Autyzm – specyficzne potrzeby – kompleksowa terapia” z udziałem światowych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami dotkniętymi autyzmem. Na zaproszenie Fundacji SYNAPSIS, organizatora spotkania, wykłady poprowadzą Steven Wertz, światowej sławy specjalista w tej dziedzinie oraz Karyn Seroussi, doradca żywieniowy dzieci autystycznych.

Konferencja „Autyzm – specyficzne potrzeby – kompleksowa terapia” to miejsce spotkań ekspertów w tej dziedzinie, lekarzy, terapeutów i rodziców, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami, wiedzą i osiągnięciami. Przez trzy dni eksperci prezentować będą najnowsze osiągnięcia w leczeniu i poprawie jakości życia osób dotkniętych autyzmem. Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości łączenia różnorodnych podejść w terapii autyzmu oraz ich wpływ na skuteczność leczenia.

– Każde dziecko z autyzmem musi być oceniane indywidualnie, podobnie jak program terapii powinien być dostosowany do potrzeb każdego dziecka. Jako profesjonaliści, powinniśmy zapomnieć o polityce rywalizujących metod leczenia a skupić się na tym, co rzeczywiście jest skuteczne dla danego dziecka, któremu chcemy pomagać – podkreśla Steven Wertz.

W piątek i sobotę Steven Wertz (USA), światowy specjalista w dziedzinie autyzmu i twórca podejścia Growing Minds, przedstawi metody zwiększania u dzieci motywacji i chęci współpracy, poprawy zdolności komunikacyjnych dziecka i interakcji społecznych. W niedzielę warsztat poświęcony roli diety w leczeniu dzieci z autyzmem poprowadzi Karyn Seroussi (USA), autorka książki “Rozwiązywanie tajemnicy autyzmu i całościowych zaburzeń rozwojowych”, która wielokrotnie prowadziła warsztaty dla rodziców w Stanach Zjednoczonych. Jest także współzałożycielką Autism Network for Dietary Intervention i współwydawcą ANDI News.

To pierwsza w Polsce tego typu konferencja. Na to przedsięwzięcie czekały zarówno osoby profesjonalnie zajmujące się problematyką autyzmu w Polsce, jak i rodzice oraz opiekunowie pacjentów dotkniętych zaburzeniem.

– Po 20 latach pracy z osobami autystycznymi, czujemy ciągle potrzebę zdobywania kolejnych doświadczeń. W terapii autyzmu ogromnie ważne jest ciągłe doskonale się i weryfikowanie swojej wiedzy na temat stosowanych metod terapii. Spojrzenie osoby z zewnątrz pozwala usprawnić metody terapii. Dlatego zaprosiliśmy do nas wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.– powiedział Michał Wroniszewski, prezes Fundacji SYNAPSIS.